PERİYODİK KONTROLLER

PERİYODİK KONTROL

Kontrollerin şirket ve firmalarda yapılmasının ana nedeni işletme ve firmaların basınçlı kaplar ile kaldırma ve iletme ekipmanların işçi güvenliği ve sağlığı için uygun şartların oluşmasını sağlamaktır. Bu nedenle kontroller isminden de anlaşılacağı gibi belli bir periyodik kontrol süre içerisinde yapılan muayeneler olarak biliniyor. Muayene ve kontroller yapılması zorunlu olan bir işlemdir. Özellikle bu konuda devletin yasalar ile muayene ve kontrollerin zorunluluğunu getirmesi tüm işletme ve firmaların ürün ve hizmetlerinin üretimleri konusunda kullanmış oldukları ekipman ve makinelerin standartlara uygun olmasını istemesi açısından önemlidir.


TATUMAN PERİYODİK KONTROL & MUAYENE HİZMETİ

Muayene ve Periyodik Kontrol hizmetlerinden yararlanmak için firmanın internet sitesi adresinde mevcut olan iletişim bilgilerinden yararlanarak iletişime geçerek bu hizmetlerden yararlanmak mümkün olabiliyor. Tüm iletişim bilgileri sitede iletişim bilgileri bölümünde yer alıyor. Sitede hangi makine ve ekipmanlar için muayene ve periyodik işlem yapıldığında dair bilgiler de alınabiliyor. Muayene usulleri yine site içerisinde detaylı bir şekilde bilgilendirme şeklinde sunuluyor. Bu konuda detaylı bilgi almak isteyenler siteyi ziyaret ederek bilgilerden istifade edebiliyorlar.

PERİYODİK KONTROL NEDEN YAPTIRILIR

İşçi güvenliği ve sağlığı için kontrol belli bir yönetmelik çerçevesinde yapılması zorunlu olan bir işlem olarak dikkat çekiyor. Hem periyodik kontrol hizmeti hem de muayene belirli zaman dilimleri içerisinde işletme ve firmalarda yer alan takım ve teçhizatların ne derece güvenli ve olması gerektiği gibi çalıştığını kontrol ederek olası bir sorun olması durumunda rapor ederek mevcut olan sorunun en kısa zaman içerisinde giderilmesi yönünde rapor verilen bir hizmet olarak dikkat çekiyor. Yapılan kontrol ve muayene esnasında tutulan raporlarda mevcut ekipmanlarda herhangi bir sorun ya da arıza söz konusu ise bu ekipmanların standart ölçülere getirilmesi için rapor tutuluyor. Eğer ki kontrol ve muayene esnasında çalışmasında herhangi bir risk oluşturan ekipman söz konusu ise bu ekipmanın o esnada onarımı yapılana kadar kullanılmaması yönünde raporlar da tutulabiliyor.